سوالات متداول پیرامون اصل طرح جهانی حق الله

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم

کاربران گرامی و بازدیدکنندگان محترم پرتال حق الله

در زیر سوالات متداولی که معمولا بذهن بسیاری از افراد رسیده و از ما پرسیده شده در سه حوزه ی مختلف آورده شده است.

امیدواریم باحوصله و دقت مطالعه بفرمائید و با عضویت خود در طرح جهانی حق االله موجبات رضایت خدا را فراهم کنید.

پرتال و طرح جهانی حق الله چیست؟

پرتال و طرح جهانی حق الله چیست؟

پرتال جامع طرح حق الله تارنمای طرح جهانی حق الله است که برای آشنائی و عضویت افراد در طرح حق الله ساماندهی شده است.

طرح  جهانی حق الله با هدف برطرف کردن دغدغه های مسلمانان از واجبات فوت شده ای که تا آخر عمرشان نتوانند ادا کنند طراحی و سازماندهی شده است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی درباره ما و اهداف و قوانین و بقیه ی سوالات در همین صفحه رجوع کنید.

آیا حق الناس از حق الله واجبتر نیست؟؟ چرا شما به حق الله اهمیت میدهید؟

آیا حق الناس از حق الله واجبتر نیست؟؟ چرا شما به حق الله اهمیت میدهید؟

این سوال را برخی ازافراد سوال بزرگی میپندارند. جواب این مساله را در چند محور بطور مختصر توضیح میدهیم.

 ابتدا با ید بدانیم که ؛ حق الله و حق الناس و حق النفس سه حقوقی است که ما بایستی ضایع نکنیم و تضییع هر این سه حق گناه است و روح تمامی گناهان " تجری " است و تجری به معنای جرات زیر پا گذاشتن امر و فرمان خداست. و هر گناهی در این دنیا به غیر از بازگشتش به خود شخص و ایجاد حجاب برای وی ، در آن دنیا مواخذه و حساب و کتاب و شرمندگی محضر خدا و در نتیجه عذابی را بهمراه خواهد داشت مگر اینکه باستغفار و توبه در این دنیا ظاهر ش پاک شده باشد.

حال ببینیم که حق الله واجبتر است یا حق الناس و یا حق النفس؟؟؟!؟

...جواب اندکی طولانی است

برای مطالعه ی جواب کامل این سوال اینجا را کلیک کنید

هزینه دریافتی برای چه چیزی صرف میشود؟ این هزینه کم یا زیاد نیست؟

هزینه دریافتی برای چه چیزی صرف میشود؟ این هزینه کم یا زیاد نیست؟

این سوالی است که برخی از افراد از ما پرسیده اند. میگویند چرا برای عضویت در یک کار مذهبی باید هزینه پرداخت کرد؟

بعضی از افراد به مبحث مالی که میرسند برداشت سوئی میکنند.

به نظر شما جواب این سوال را چگونه باید داد؟؟!؟.

برای جواب این سوال به این صفحه مراجعه کنید

چرا بابت عضویت در این طرح هزینه در یافت میشود؟

این طرح تا چه زمانی ادامه دارد؟چه ضمانتی دارد که این طرح بعد از 5 سال باز هم ادامه داشته باشد؟

این طرح تا چه زمانی ادامه دارد؟چه ضمانتی دارد که این طرح بعد از 5 سال باز هم ادامه داشته باشد؟

همانطور که در توضیحات طرح اشاره شده است این طرح قائم به یک فرد نیست و تحت نظر و اشراف یک مؤسسه ی فرهنگی اداره میشود. به لطف خدای عزیز طرح جهانی حق الله برای مستمر بودن بطور نامحدود در سطح جهانی برنامه ریزی و سازماندهی شده است که از همین ابتدای امر اقدام به توسعه ی نرم افزاری و سخت افزاری و نیروی انسانی خود کرده است. تمامی مؤسسین و دست اندرکاران و کارمندان این طرح و مؤسسه مربوطه خود از نفرات اول عضویت در این طرح هستند و اگر به هر دلیلی هر یک از مؤسسین این طرح از مجموعه فاصله بگیرند نفر بعدی جایگزین آن میشوند و مجموعه به کار خودش مستمر ادامه خواهد داد.

عضویت ها بنا بر سیاست فعلی طرح بصورت 5 ساله است و تمامی افراد پس از اتمام دوره ی 5 ساله اشان عضویت را تمدید خواهند کرد. 

ساماندهی کارشناسانه مجموعه ی حق الله و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری آن برای سالهای سال برنامه ریزی شده است لکن اگر به هر دلیلی در طی فعالیت این طرح مجبور به توقف شویم طبق قوانین عضویت و سیاستهای مربوطه تعهدات مربوط به طرح حق الله توسط متولیان طرح انجام خواهد شد.

چرا تعداد گروه ها 366  نفر است؟ آیا ممکن است این تعداد کمتر یا بیشتر شود؟

چرا تعداد گروه ها 366  نفر است؟ آیا ممکن است این تعداد کمتر یا بیشتر شود؟

با توجه به بررسی و برآورد و تخمین میزان فوت اعضا در جوامع آماری یی که در اختیار داشتیم به خاطر اینکه فشار چندانی به اعضای گروه ها برای انجام تعهدات واجب خود (نماز و روزه) وارد نشود با در نظر گرفتن کلیه ی جوانب  ، تعداد گروه ها را 366 نفر تعیین کردیم تا همه چیز را به حد متوسط برسانیم. تعداد بیشتر اعضای گروه ریسک بالائی در مرحومین داشت و کمتر بودن این تعداد هم تعداد نماز و روزه ی کمتری را برای میت در پی داشت.، علی ای حال تعداد اعضای هر گروه بر 366 نفر کارشناسی شد. یعنی 365 نماز و بیش از 12 سال روزه.

البته ممکن است پس از مدتی که بازخورد این تعداد را مشاهده کردیم تعداد اعضای هر گروه را کمتر و یا بیشتر قرار دهیم

چه تضمینی وجود دارد که بقیه ی افراد گروه به تعهد خود نسبت به ما عمل کنند؟

چه تضمینی وجود دارد که بقیه ی افراد گروه به تعهد خود نسبت به ما عمل کنند؟

ببینید هر کسی با عضویت خود تعهد شرعی و اخلاقی به بقیه ی اعضای گروه خود داده است که هر وقت هریک از اعضا به رحمت خدا برود برای وی در اولین فرصت ممکن تعهد خود را بجا بیاورد. لکن ممکن است برخی از افراد فراموش کنند و یا به هر دلیلی عمدا یا سهوا تعهد خود را بجا نیاورند.دراینجا آنکسی که ضامن است اوست و فی الدنیا والآخره مشغول الذمة است و اگر تا آخر عمر خود بجا نیاورد ، باید بدانیم  که خدا جای حق نشسته است و آن دنیا محل حساب و کتاب است و مو از ماست کشیده خواهد شد. در روایات آمده است که اگر فردی از دیگری حقی ضایع کرده باشد خدای عزیز آنقدر از خوبی ها و درجات وی کسر میکند و به صاحب حق میدهد که راضی شود.

در این امر هم چون تعهد شرعی داده شده است همه ی افراد موظف به انجام تعهد خود هستند.

هر کس هم به هر دلیلی نمیتواند تعهدات خود را انجام دهد میتواند نائب بگیرد و انجام نماز ویا روزه ی مورد تعهدش را به نائب بسپارد.

این جا نزد خدای عزیز مهم نیت خیر تمامی ماست که با عضویت در طرح حق الله میخواهیم این تعهد را انجام دهید و قطعا نتیجه ی این نیت خیر را در دنیا و آخرت خواهیم دید، حتی اگر دیگران برای ما بجا نیاورند.

درواقع ما نمیتوانیم تضمینی برای انجام قطعی این تعهدات بدهیم. اما چون تقریبا تمامی افرادی که در این طرح عضو میشوند از متدینین هستند میتوان اطمینان داشت که همه ی افراد به وظیفه ی خود عمل خواهند کرد.

چه تدبیری برای کم شدن تعداد اعضای گروه بعد از فوت  اعضا اندیشیده اید؟

چه تدبیری برای کم شدن تعداد اعضای گروه بعد از فوت  اعضا اندیشیده اید؟

هر گاه هر یک از اعضا به رحمت خدا روند یک نفر از اعضای گروهه کم خواهد شد. لکن این به این معنی نیست که از ان ببعد گروه ناقص شود و با همین تعداد به کار خود ادامه دهد بلکه سیستم مدیریت اعضا سریعا و در برخی مواقع بطور اتوماتیک آخرین عضو ثبت نام شده را جایگزین وی خواهد کرد. البته  تدابیر دیگری نیز اندیشه شده است که اگر عضو جدیدی هم وارد نشود بتوان گروه ها را پایدار و در تعداد اولیه ی خود نگاه داشت. از جمله اینکه مدیریت سیستم طبق قوانین طرح و اختیارات مدیر میتواند افراد گروه آخر را در گرو ههای دیگر تقسیم نماید و یا یک گروه را با تعداد بیشتری مدیریت کند تا حق از کسی ضایع نشود.

من میخواهم این طرح را به دوستان و آشنایانم معرفی کنم ؟ چگونه میتوانم آنها را ثبت نام کنم؟

من میخواهم این طرح را به دوستان و آشنایانم معرفی کنم ؟ چگونه میتوانم آنها را ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام دیگر دوستان و آشنایان خود میتوانید  با مراجعه به قسمت ثبت نام آنها را ثبت نام نمائید و کد عضویت خود را به نام معرف وی وارد کنید.

البته ثبت نام از طریق تلفن و یا پیامک و حتی بصورت حضوری در دفاتر طرح حق الله هم امکان پذیر است و هیچگونه محدودیتی در چگونگی ثبت نام افراد وجود ندارد.

کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند چگونه میتوانند ثبت نام کنند؟

کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند چگونه میتوانند ثبت نام کنند؟

همانگونه که در سوالهای بالا اشاره شد ثبت نام هم از طرق اینترنت و هم از طریق تلفن و یا پیامک و حتی بصورت حضوری در دفاتر طرح حق الله هم امکان پذیر است و هیچگونه محدودیتی در چگونگی ثبت نام افراد وجود ندارد.

اطلاعات تماس را در صفحه ی تماس با ما مشاهد نمائید.

آیا امکان ثبت نام گروهی (هیئتهای فرهنگی مذهبی – بسیج و ...) وجود دارد؟ برای ثبت نام گروهی چه باید بکنیم؟

آیا امکان ثبت نام گروهی (هیئتهای فرهنگی مذهبی – بسیج و ...) وجود دارد؟ برای ثبت نام گروهی چه باید بکنیم؟

برای ثبت نام گروهی اعضای مجموعه ی خودتان هم میتوانید:

یک )    از طریق سایت تمامی نفرات را  تک به تک ثبت نام کنید

دو )   هم با تماس با ما میتوانید بصورت تلفنی مشخصات افراد را ارائه دهید تا ثبت نام انجام شود.

سه )   بهترین راه برای این کار دانلود فرم ثبت نام و تکثیر آن به تعداد اعضا و و پر کردن و ارسال پستی تمامی فرم ها به دفتر مرکزی ما در اصفهان و یا تحویل آن در قالب بسته ی سربسته ای بصورت حضوری به یکی از دفاتر ما در سطح کشوراست و یا

چهار ) برای کم کردن هزینه ها تمامی فرمها را پس از تکمیل و امضا اسکن کنید و در قالب یک فایل زیپ شده به ایمیل ما ارسال نمائید... هزینه ی ثبت نام افراد نیز میتواند یکجا پرداخت گردد که نیازی به گرفتن وقت اعضا نباشد.

برای معرفی طرح جهانی حق الله و پاسخگوئی به سوالات مربوطه در مجموعه ی مشاوره نیز میتوانید با هماهنگی با ما شرایط را برای حضور کارشناس ما مهیا کنید تا  طی یک جلسه طرح معرفی و ثبت نام حضوری انجام پذیرد. البته برای معرفی و مشاوره ی حضوری بایستی شرایط ما هم مساعد باشد. فعلا امکان حضور در شهرهای تهران - اصفهان - قم و مشهد و شهرستانهای اطراف این مراکز امکان معرفی گروهی در مساجد و مجموعه ی فرهنگی مذهبی یا ادارات و سازمانها فراهم است

برای حضور در شهر های دیگر تماس بگیرید

آیا محدودیت سنی برای عضویت در طرح حق الله وجود دارد؟

آیا محدودیت سنی برای عضویت در طرح حق الله وجود دارد؟

هیچ محدودیت سنی برای عضویت در این طرح وجود ندارد لکن رسیدن به تکلیف برای نوجوانان عزیز برای عضویت در این طرح لازم است گرچه ما از عضویت افرادی که هنوز به تکلیف نرسیده این نیز جلوگیری به عمل نمی اوریم لکن خودشان باید بدانند که با عضویت در این طرح تعهد شرعی بر انجام وظایف وارده به آنها بر عهده شان خواهد بود.

آیا میتوانیم بستگان فوت شده ی خود را  در این طرح عضو نمائیم؟

آیا میتوانیم بستگان فوت شده ی خود را  در این طرح عضو نمائیم؟

واضح است که این طرح فقط برای افرادی است که در قید حیات هستند و امکان ثبت نام افراد فوت شده جائز نمیباشد.

درصورتی که شخصی که به رحمت خدا رفته است را ثبت نام کنید با استعلاماتی که توسط ما  برای اطمینان از تاریخ فوت وی انجام میپذیرد ما هیچگونه تعهدی برای هم گروهی های وی منظور نمیکنیم

توجه کنید که عضویت در این طرح تعهد و ضمان شرعی شما را نسبت به وصیت والدین و یا انجام نماز و روزه هائی که از آنها بر ذمة ی پسر بزرگ وی مانده است برطرف نمی کند.

آیا میتوان از عضویت در طرح حق الله انصراف داد؟

آیا میتوان از عضویت در طرح حق الله انصراف داد؟

بله شما میتوانید از عضویت در طرح جهانی حق الله انصراف دهید. برای اینکار کافی است در خواست خود را از طریق پنل کاربری خود انجام دهید.توجه داشته باشید که اگر تعهدی مبنی بر انجام نماز و روزه برای هم گروهی های شما تا زمان انصراف از طرف بر ذمة ی شما بوده باشد وبه آن عمل نکرده باشید هنوز هم بر گردن شما باقی خواهد ماند وبایستی یا انجام دهید و یا نائب بگیرید.

لازم به ذکر است که بدانید هزینه ی دریافت شده برای عضویت شما طبق قوانین ذکر شده قابل بازگشت نمی باشد و اگر تا اتمام عضویت شما باقیمانده ای داشته باشد صرف هزینه های جاری طرح خواهد شد. البته میزان اعتبار مالی شما در حساب کاربری تان قابل برگشت است

با انصراف از طرح سریعا یک نفر در گروه شما  جایگزین خواهد شد.

درصورتی که پس از انصراف قصد بازگشت داشته باشید ملزم به ثبت نام مجدد خواهید بود و ممکن است در گروهی دیگر ثبت نام شوید.

بعد از عضویت هرچند وقت یکبار باید نمازو وروزه بجا بیاوریم؟آیا هر عضو باید 365 روزه بجا بیاورد؟

بعد از عضویت هرچند وقت یکبار باید نمازو وروزه بجا بیاوریم؟آیا هر عضو باید 365 روزه بجا بیاورد؟

توجه کنید که شما تا زمانی که هیچیک از همگرو هی هایتان فوت نکرده است و به شما اعلام نشده است ملزم به گرفتن نماز و روزه ای نخواهید بود و هیچگونه تخمینی از تعداد مرحومین در طی عضویت شما در طرح جهانی حق الله  نمیتوان زد. ممکن است ماهیانه یک نفر به رحمت خدا برود و یا اینکه طی 5 سال هم هیچ کس مرحوم نشود. مهم این است که ما بدانیم وظیفه مان چیست!!؟ این تعهدات بهانه ایست که ما خود را موظف بدانیم که واجبات یومیه و فوت شده خود را بجا بیاوریم و اگر تا آخر عمر نتوانستیم تمام و کمال بجا بیاوریم هم گروه هی های مان برایمان انجام خواهند داد.

اطلاعات هویتی من در کجا ثبت میشود و از آن چه استفاده ای میشود؟ چه لزومی دارد که تمامی اطلاعات هویتی و مشخصات تماس من را بگیرید؟

اطلاعات هویتی من در کجا ثبت میشود و از آن چه استفاده ای میشود؟ چه لزومی دارد که تمامی اطلاعات هویتی و مشخصات تماس من را بگیرید؟

مشخصات هویتی و اطلاعات تماس شما در سامانه ی اتوماسیون مدیریت طرح جهانی حق الله با هدف مدیریت و سازماندهی کلیه ی فعالیتهای این طرح ، ثبت میشود.

مشخصات شما طبق قوانین مرامنامه و حفظ حریم شخصی افراد در اختیار ما و محفوظ و بدون هیچگونه سوء استفاده ای و صرفا برای اهراز هویت اعضاء در مناسبات دوطرف من جمله ارسال بسته های عضویت و آموزشی و ثبت نام شما و یا ایجاد معرفی نامه ها و ... برای استفاده از خدمات خارج از طرح که در فازهای بعدی با آن آشنا خواهید شد نزد ما محفوظ خواهد ماند.

اما مهمترین بخش طرح که مبحث انجام تعهدات پس از مرگ افراد است نیازمند اطلاعت هویتی دقیق و کامل شما و حد اقل یک نفر از بستگان و نزدیکان شماست؛ زیرا ما بمحضی که خانواده ی هریک از اعضا با ما تماس بگیرد و فوت وی را اعلام کند ضمن درخواست گواهی فوت وی ، با تماس با افراد مطلع و معتمدی که در فرم ثبت نام عضو مرحوم وارد شده استعلام لازم را بجا می آوریم تا اطمینان کامل از  فوت شخص پیدا کنیم. حال اگر مشخصات ذکر شده در فرم ثبت نام و حساب کاربری آن مرحوم با اطلاعات سجلی و گواهی فوت اعلام شده برابری نداشته باشد این اطمینان برای ما حاصل نمیشود و نمیتوانیم به بقیه ی اعضای گروه فوت وی را اعلام کنیم تا تعهد خود را برای وی بجا بیاورند.

اینجاست که اهمیت ورود مشخصات حقیقی و دقیق و کامل افراد مشخص میشود.

 

آیا میتوان امتیاز عضویت خود را به شخص دیگری انتقال دهم؟؟آیا میتوانم مشخصات حساب خود را تغییر دهم؟؟

آیا میتوان امتیاز عضویت خود را به شخص دیگری انتقال دهم؟؟ آیا میتوانم مشخصات حساب خود را تغییر دهم؟؟

شما پس از عضویت امکان تغییر مشخصات شناسه ی خود را ندارید ؛ یعنی نام و نام خانوادگی و نام پدر و تاریخ تولد و کد ملی وشماره شناسنامه ی خود را نمیتوانید تغییر دهید مگر اینکه تغییراتی در شناسنامه ی خود انجام داده باشید مانند تغییر نام  و نام خانوادگی  که در این صورت با ارسال صفحات شناسنامه و صفحه ی تغییرات آن مدیریت طرح تغییرات را برای شما اعمال میکند. 

شما میتوانید تنها اطلاعات تماس خود اعم از تلفنها و ایمیل و آدرس و مشخصات شخص معتمد و بستگان خود را تغییر دهید.

بهمین خاطر طبق قوانین ما امکان انتقال امتیاز طرح حق الله امکانپذیر نمیباشد و هرکسی که قصد عضویت در این طرح دارد خودش باید اقدام به در خواست عضویت نماید..

در واقع واگذاری تعهدات شمابه دیگری در این سیستم کار صحیحی نیست  و این کار در امور تجاری امکانپذیر است نه در این امر فرهنگی مذهبی با اهداف عالیه اش.

آیا میتوانم از امتیاز عضویت خود برای شخصی که به رحمت خدا رفته است استفاده کنم؟؟

آیا میتوانم از امتیاز عضویت خود برای شخصی که به رحمت خدا رفته است استفاده کنم؟؟

همانطور که قبلا در سوالهای بالا اشاره شد این طرح برای  افرادی است که در طی حیات خود اقدام به ثبت نام نموده اند. شرعا هم هم گرو هی های شما به شما تعهد داده اند و نه به کسی که عضو طرح نبوده و از دنیا هم رفته است.

توصیه میکنیم این طرح را به تمامی افراد متدینی که میشناسید پیشنهاد دهید. قطعا هرآنکه را خدا بخواهد بدین سمت هدایت خواهد کرد.

اعضای گروه ها چگونه از فوت دیگر اعضای گروه مطلع میشوند؟؟ آیا پس از انجام نماز و روزه ی هم گروهی مرحوم مان باید کاری انجام دهیم؟؟

اعضای گروه ها چگونه از فوت دیگر اعضای گروه مطلع میشوند؟؟  آیا پس از انجام نماز و روزه ی هم گروهی مرحوم مان باید کاری انجام دهیم؟؟

 همانگونه که در قوانین ذکر شده است پس از انکه بستگان عضو فوت شده به ما اطلاع میدهد اگر فوت وی برای ما محرز نشده باشد، علاوه بر درخواست ارسال گواهی فوت وی از طریق فکس یا ایمیل یا پست و یا پیک با دو فرد مطلع از دوستان و بستگان وی تماس میگیریم تا اطمینان کامل از ارتحال فرد پیدا کنیم، پس از آن  به تمامی افراد پیامک و ایمیلی مبنی بر انجام تعهد خود برای آن شخص مرحوم ارسال میشود. همچنین افرادی که توانائی کار با ایمیل یا پیامک را ندارند طبق درخواست خودشان به آنها تلفن خواهد شد تا تعهدشان را مطلع گردند و در اسرع وقت انجام دهند

ضمنا تمامی تعهداتی که بر ذمة ی اعضای محترم می افتد در سامانه و حساب کاربری افراد ثبت میشود و کاربران موظفند پس از انجام تعهد خود از طریق حساب کاربری خود انجام آن را به ما اعلام کنند تا در سامانه ثبت شود و به بستگا مرحوم اعلام شود. کسانی که توانائی کار با اینترنت را ندارند نیز میتوانند توسط تلفن یا پیامک انجام تعهد خود را به ما اعلام دارند.

اگر شخصی هیچکسی را از دوستان وبستگان نداشته باشد پس از مرگش مسئولین طرح چگونه باخبر میشوند؟

اگر شخصی هیچکسی را از دوستان وبستگان نداشته باشد پس از مرگش مسئولین طرح چگونه باخبر میشوند؟

دراین صورت اگر برچسب عضویت را در پشت شناسنامه اش چسبانده باشد و یا کارت عضویتش را همراه داشته باشد بلاخره شخصی آنرا مشاهده خواهد کرد یا به هنگام باطل کردن شناسنامه و یا خارج کردن لباس ها و...  و باتوجه به توصیه ی ما مبنی بر تماس با ما درصورت فوت صاحب کارت یا شناسنامه  در پشت کارت و بر روی برچسب افراد باحتمال قوی با ما تماس میگیرند و پس از اطمینان ما از فوت وی به بقیه ی اعضا اطلاعرسانی خواهد شد که وظیفه ی خود را انجام دهند.

آیا خانواده ما در گروه ما قرار خواهند گرفت؟؟آیا اعضای گروه ما از شهر و کشور خودمان و هم سن وسال ما هستند؟؟

آیا خانواده ما در گروه ما قرار خواهند گرفت؟؟آیا اعضای گروه ما از شهر و کشور خودمان و هم سن وسال ما هستند؟؟

اعضای هر گروهی ممکن است از شهر و کشور شما و خانواده ی شما و هم سن وسال شما نباشند.

چیدمان اعضا در گروه ها  با در نظر گرفتن سه پارامتر و قانون زیر انجام میپذیرد در واقع طبق محاسبات عقلانی و برای پایین آوردن ریسک فوت شدن افراد در گروه و وارد شدن کمترین فشار از لحاظ  حجم مرحومین و بالتبع انجام نماز وروزه برای افراد گروه ها انجام می شود.

یک) اعضای هر گروه با میانگین و متوسط سنی  چیدمان میشوند

دو) اعضای یک خانواده حدالامکان و الزاما در یک گروه قرار نمیگیرند

سه)  هر گروه نباید متشکل از اعضای یک شهر باشد.

اگر خوب دقت کنید حکمت این سه قانون را خواهید فهمید

در موارد غیر مترقبه مانند جنگ و سیل و زلزله و بروز بیماری های همه گیر و.. تکلیف تعهد اعضای گروه ها چه میشود؟

در موارد غیر مترقبه مانند جنگ و سیل و زلزله و بروز بیماری های همه گیر و.. تکلیف تعهد اعضای گروه ها چه میشود؟

همانگونه که اشاره شده است اعضای یک گروه حدالامکان از یک شهر و خانواده  نخواهند بود چرا که اگر حوادث غیر مترقبه اعم از بلایای طبیعی و جنگ و بیماری های همه گیر و.. پیش بیاید و عده ی زیادی از افراد به رحمت خدا روند  تعهدات زیادی به یکباره بر سر بقیه ی اعضا وارد میشود.

ما سعی کردیم که در چیدمان گروه ها تمامی تدابیر لازم را بکار ببندیم تا کمترین ریسک را در اینگونه موارد داشته باشیم.

اما نکته اینجاست که اگر تلفات از افراد گروه بطور ناخواسته زیاد بود چه باید کرد؟؟

ما باید بدانیم که با عضویت در این طرح این تعهد را به تمامی افراد گروه خود داده ایم و موظف به انجام آن هستیم.

قوانینی که ما وضع کرده ایم اجازه ی انجام ندادن تعهدات را نمیدهد اما اگر تعداد فوت شده ها واقعا از حد تعیین شده گذشت بقیه ی افراد طبق قوانین تا حد توان شان موظف به انجام  تعهدات هستند و میتوانند ثواب و اجر انجام نمار وروزه ی بجا آورده شده را  به تمامی افراد همگروهی خود هدیه کنند و برای انها طلب استغفار نمایند.

یعنی اگر حد اقل 5 درصد اعضای گروه ( یعنی حدود 18 نفر) به یکجا و در بازه ی زمانی حدودا یکماهه فوت کنند؛ در اینجا اگر کسی  انجام نماز و روزه ها و یا گرفتن نائب برای آن در توانش نیست باید به حدتوانش انجام دهد و آن را به همه ی افراد مرحوم هدیه کند.

این قانونی است که همه ی ما با عضویت در این طرح پذیرفته ایم.

پس از عضویت چه کاری باید انجام دهیم؟

پس از عضویت چه کاری باید انجام دهیم؟

درصورتی که بصورت حضوری اقدام به ثبت نام کرده اید منتطر تماس ما و تائید حساب کاربری تان باشید.. پس از تائید حساب شما نام کاربری و رمز عبور برایتان ارسال میشود و پس از آن میتوانید وارد حساب کاربری تان شوید و از امکانات آن استفاده کنید.

درصورتی که بصورت آنلاین ثبت نام کرده اید و نام کاربری و کلمه ی عبور خود را دریافت نموده اید منتظر تماس ما و تائید حساب خود باشید. پس از تائید میتواند وارد پنل کاربری تان شوید.

در هر دو صورت پس از تائید حساب منتظر دریافت پستی بسته ی عضویت باشید.

بسته ی عضویت حاوی چه چیزهائیست؟

بسته ی عضویت حاوی چه چیزهائیست؟

لوح فشرده ی مستند معرفی طرحبرچسب عضویت پشت شناسنامهکارت عضویتلوح فشرده آموزش احکامدفترچه راهنما و قوانین  و دفتر وصیت نامه

کارت و بسته ی عضویت چه زمانی برای ما ارسال میشود؟

کارت و بسته ی عضویت چه زمانی برای ما ارسال میشود؟

کارت و برچسب و بسته ی عضویت شما پس از تائید مشخصات شما توسط پست تا حدود 10 روز بعد برایتان ارسال میشود.مشخصات پستی بسته ی ارسالی  پس از تحویل به پست برایتان ارسال خواهد شد تا بتوانید درصورت نیاز رهگیری نمائید.

من بسته ی عضویت خود را دریافت ننموده ام چگونه میتوانم پیگیری کنم؟

من بسته ی عضویت خود را دریافت ننموده ام چگونه میتوانم پیگیری کنم؟

شما میتوانید از پنل کاربری خود از قسمت پشتیبانی و یا توسط تلفن در خواست پیگیری نمائید تا اگر احیانا بسته ی عضویت شما ارسال نشده باشد آماده ی ارسال شود.

درصورتی که کد رهگیری پستی برای شما ارسال شده است نیز میتوانید با مراجعه به سایت پست مرسوله ی خود را رهگیری نمائید

من نیاز به صدور مجدد کارت و برچسب عضویت دارم، چطور میتوانم درخواست کنم؟

من نیاز به صدور مجدد کارت و برچسب عضویت دارم، چطور میتوانم درخواست کنم؟

شما میتوانید از پنل کاربری خود از قسمت صدور مجدد کارت و برچسب عضویت  درخواست خود را ارسال نمائید. لازم بذکر است که هزینه ی صدور مجدد کارت و ارسال پستی ان درپنل کاربری قابل پرداخت است.

آیا میتوانم در بیش از یک گروه عضو شوم؟؟

آیا میتوانم در بیش از یک گروه عضو شوم؟؟

قوانین ما اجازه ی ثبت نام یک فرد را در چند گروه نمیدهد.چرا که این امر عاقلانه هم نیست چرا که با عضویت در هر گروه تعهدات افراد آن گروه نیز بر عهده ی شما می افتد. در کل این امر جائز نیست و به نظر ما نیز لزومی به عضویت در چند گروه نمیباشد.

بهمین خاطر سیستم نرم افزاری ما نیز هر شخص را فقط یکبار و با یک کد منحصر بفرد که کد ملی وی میباشد ثبت نام میکند و از ثبت نامهای تکراری جلوگیری می نماید

سوالات متداول پیرامون مسائل شرعی مربوط به طرح جهانی حق الله

آیا کسانی که نمازو روزه ی قضا به گردن دارند میتوانند در این طرح عضو شوند؟

آیا کسانی که نمازو روزه ی قضا به گردن دارند میتوانند در این طرح عضو شوند؟ 

آیا کسانی که نماز وروزه ی قضا دارند میتوانند تعهد به نیابت همگروهی مرحوم خود  را انجام دهند؟

آیا کسانی که نماز وروزه ی قضا دارند میتوانند تعهد به نیابت همگروهی مرحوم خود  را انجام دهند؟

آیا برای عضویت در طرح حق الله باید از شوهرم اجازه بگیرم؟

آیا برای عضویت در طرح حق الله باید از شوهرم اجازه بگیرم؟

آیا اجازه از شوهر برای انجام تعهد نماز و روزه  لازم است؟

آیا اجازه از شوهر برای انجام تعهد نماز و روزه لازم است؟

آیا میتوان نیابت نماز و روزه طرح حق الله را به دیگری واگذار نمایم؟.

آیا میتوان نیابت نماز و روزه طرح حق الله را به دیگری واگذار نمایم؟.

کسانی که عذر شرعی دارند و به هر دلیلی نمیتوانند روزه بگیرند چگونه میتوانند از این طرح استفاده کنند؟

کسانی که عذر شرعی دارند و به هر دلیلی نمیتوانند روزه بگیرند چگونه میتوانند از این طرح استفاده کنند؟

آیا عضویت در این طرح برای ما تعهد شرعی می آورد؟

آیا عضویت در این طرح برای ما تعهد شرعی می آورد؟

آیا دخل و تصرفی در میزان مبلغ نماز و روزه ی استیجاری که به شما داده میشود انجام میگیرد؟

آیا دخل و تصرفی در میزان مبلغ نماز و روزه ی استیجاری که به شما داده میشود انجام میگیرد؟

چه زمانی بایستی تعهد خود را بر نماز و روزه ی میت بجا بیاوریم؟؟

چه زمانی بایستی تعهد خود را بر نماز و روزه ی میت بجا بیاوریم؟؟

آیا میتوان در سفر روزه های نیابتی خود را بگیریم؟

 آیا میتوان در سفر روزه های نیابتی خود را بگیریم؟

اگر نماز و روزه ی افراد صحیح نباشد تکلیف چه میشود؟

اگر نماز و روزه ی افراد صحیح نباشد تکلیف چه میشود؟

اگر فردی در ماه مبارک رمضان به رحمت خدا رود چه زمانی هم گروهی های او باید تعهد خود را نسبت به وی بجا بیاورند؟؟

اگر فردی در ماه مبارک رمضان به رحمت خدا رود چه زمانی هم گروهی های او باید تعهد خود را نسبت به وی بجا بیاورند؟؟

سوالات متداول درباره ی نحوه ی همکاری و حمایت از طرح حق الله

چگونه میتونم از طرح حق الله  حمایت مالی کنم؟؟

چگونه میتونم از طرح حق الله حمایت مالی کنم؟؟

برای حمایت مالی از طرح جهانی حق الله هم میتوانید از طریق صفحه ی همیاری و حمایت مالی اقدام کنید و هم میتوانید از طریق پنل کاربری خود اقدام نمائید.

چگونه میتوانم نمازو و روزه ی استیجاری از افرادی که نمیتوانند تعهد خود را بجا بیاورند بگیرم؟

چگونه میتوانم نمازو و روزه ی استیجاری از افرادی که نمیتوانند تعهد خود را بجا بیاورند بگیرم؟

چگونه میتوانم با پرتال حق الله همکاری نمایم؟

چگونه میتوانم با پرتال حق الله همکاری نمایم؟


ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

کلمه عبور خود را فراموش کرده ام

تعداد آنلاین: 8
بازدید امروز: 80
بازدید صفحات امروز: 51
بازدید این ماه: 49695
بازدید کل: 621518

برای مشاوره و عضویت و پشتیبانی با ما تماس بگیرید

09014010057

02136059786

ارتباط پیامکی با ما

300074918


 کلیه حقوق این پرتال متعلق به طرح جهانی حقالله می باشد

Copyright © 2013-2015  Haghollah.iR       طراحی و اجرا : ایده سازان جاوید مهدا