درباره پرتال جامع طرح جهانی حق الله

بسم الله الرحمن الرحیم


درباره پرتال جامع طرح جهانی حق الله

محور اصلی فعالیت پرتال جامع طرح حق الله ما را بر آن داشت تا در صدد ثبت مؤسسه ی فرهنگی برآئیم تا بتوانیم کلیه ی فعالیتهای فرهنگی مذهبی مرتبط را تحت پوشش آن به انجام برسانیم. به همین منظور در ابتدای امر کلیه ی فعالیتهای این پرتال را تحت پوشش موسسه ی طلیعه ی همراز نو اندیش ارائه داده ایم. امیدواریم بتوانیم موجبات رضایت خدای عزیز را فراهم کنیم.

از اینجا شروع شد که ، در یک بعدازظهر گرم تابستانی ماه مبارک رمضان سال 1434 در گفتگویی دوستانه  باخبر شدیم عده ای از شیعیان استرالیا در قالب یک گروه 313 نفره به یکدیگر تعهد می دهند  که پس از فوت هریک از آنها بقیه ی اعضاء اعمالی را به نیابت آن مرحوم انجام دهند و گروهی نیز در شهر اصفهان در اقتباس از آنان این طرح را در سطح کوچک تری انجام می دادند . پس از تحقیقی که در این باره انجام دادیم متوجه شدیم که این عمل سابقه ی دیرینه ای دارد ، از انجام این عمل توسط یونس بن عبدالرحمن که از اصحاب امام موسی الکاظم و امام رئوف علی بن موسی الرضا علیهما السلام و از معتمدین آن حضرات بود تا انجام این عمل توسط بزرگانی چون حضرت آیت الحق والعرفان محمدتقی بهجت رحمت الله علیه ، همچنین در بین بسیاری از رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی ، که  تعهداتی اینگونه بهمدیگر میدادند. در مفاتیح الجنان در آداب عید غدیر نیز در متن عقد اخوت دو برادر دینی تعهدی مبنی بر دعا و شفاعت و زیارت بر هم میدهند که خود مؤید اعمالی اینچنین است.

همچنین این روش در میان بسیاری از مؤمنین رواج دارد و حداقل به نیابت از پدر و مادر و سایر نزدیکانشان اعمالی را انجام می دهند که عملی بسیار پسندیده است و علاوه بر اجر اخروی برکات دنیوی نیز برای آنان در پی خواهد داشت.

...

در همین جلسه بود که به فکر افتادیم تا شرایطی فراهم گردد که مؤمنین بیشتری بتوانند در این طرح عضو گردند و از برکات آن بهره مند شوند. در طول یازده ماه گذشته در این خصوص فعالیت های بسیاری انجام شد و گفتگوهای بسیاری با کارشناسان و صاحبنظران انجام شد و با بستر سازی های سخت افراری و نرم افزاری فراوان ، امروز به توفیق الهی با کسب اجازه از مراجع محترم تقلید این امکان برای مؤمنین فراهم شده است که بتوانند در چنین طرحی با ابعاد وسیع تر و با خدمات بیشتری مشارکت نمایند و از اجر اخروی آن بهره مند گردند و از تاثیر آن در بالابردن سطح زندگی مادی و معنوی خویش بهره مند گردند. شرح عملکرد طرح حق الله و عملکرد اعضا از قرار زیر است ؛

در طرح جهانی حق الله تعداد نامحدودی گروه تشکیل شده است که هر گروه ظرفیتی محدود دارد و افراد از سراسر جهان با عضویت در طرح جامع حق الله در یکی از این گرو هها عضو میشوند و با عضویت خود به بقیه ی همگروهی های خود تعهد میدهند که پس از فوت هریک از اعضاء و به نیابت از وی یک روز کامل نماز و یک روز روزه قضا بجا آورند. البته  اعضای گروه میتوانند اعمال مستحبی و اختیاری نظیر فاتحه و تلاوت آیاتی از قرآن ، نماز لیلة الدفن و صدقه ای مختصر و زیارت و دعا و استغفار برای عضو فوت شده انجام دهند. قطعا ثواب و قوت معنوی این اعمال همینطور که به میت میرسد ، بازتابش بر زندگی مادی و معنوی افراد اثرگذار خواهد بود.

بنا بر آنچه بیان گردید تنها تمایز فعالیت ما در طرح جهانی حق الله ، تلاش برای جهان شمول کردن این طرح و فراهم آوری زیرساخت های لازم سخت افزاری و نرم افزاری و برنامه ریزی جامع در این خصوص می باشد به گونه ای که عده بیشتری از افراد بتوانند در قالبی اصولی و سازماندهی شده در این طرح مشارکت کنند.

نکته دیگر که اهمیت این طرح را روشن می کند این است: که هرچند خدای مهربان فرموده است "اگر بخواهم در قیامت از حق خودم می گذرم" ، ولی ادب بندگی اقتضا می کند که ما در تدارک ادای آنچه از واجبات از ما فوت شده قیام کنیم و با سپیدرویی در محضر خدای مهربان حاضر شویم و در وصیت نامه ی خویش حقوق الهی و حق الناسی که بر گردن داریم را ذکر کنیم و درصدد رفع آنها تلاش کنیم و اگر نتوانستیم در حال حیات خویش برخی از آنها را انجام دهیم حداقل با عضویت در این طرح می توانیم امیدوار باشیم بخشی از واجبات فوت شده توسط مومنین دیگر قضا گردد.

و اما در متن این طرح ، خدمات اختیاری برای اعضاء ساماندهی شده است که سطح معنوی جامعه ی اعضاء را بالا ببرد و ارتباطی معنوی بین اعضا ایجاد کند. از جمله ی آن خدمات درخواست دعای گروهی است. اعضا میتوانند درخواست خود را مبنی بر دعائی خاص برای خویش یا افراد مورد نظر خود به ما اعلام دارد تا ما به همگروهی های وی درخواست دعا را ارسال کنیم. چرا که دعای گروهی از مؤمنین در حق مؤمنی دیگر باجابت خواهد رسید. و این یکی از خدمات پرتال جامع حق الله است.

ما در کنار محوریت اصلی طرح جهانی حق الله ، طرح ها و خدمات بسیاری را به لطف خدای عزیز برنامه ریزی و بستر سازی نموده ایم که بزودی از آن خدمات پرده برداری خواهدشد.

ارائه خدمات مشاوره ، آموزش ، قرض الحسنه ، و همچنین ارائه خدمات پسندیده ای به خیریه ها و هیئات مذهبی و ... از جمله این خدمات است.

و در آخر آرزو می کنیم خدای عزیز توفیق دهد که بتوانیم همگام با طرح جهانی حق الله و ادای فرائض دینی مؤمنین ، گامی هرچند کوچک در مورد حقوق واجب دیگر از جمله حق الناس برداریم. به پشتوانه ی عنایات خدای عزیز متولیان طرح جهانی حق الله در پی برنامه ریزی برای ساز و کاری در خصوص حق الناس هستیم که در صورت نهایی شدن ، آن نیز از طریق همین پرتال اطلاع رسانی می گردد.

ان شاء الله 

 

باتوجه به برنامه ریزی های انجام شده برای اجرای فازهای ششگانه ی طرح جامع حق الله و با توجه به  اجازه ی مراجع محترم تقلید مبنی بر جواز شرعی این امر در گستره ی ایران اسلامی و همچنین دیگر کشورهای اسلامی و در بین سایر مسلمانان شیعی با این طرح اقدام به خدمت رسانی خواهیم کرد. 

استفتائات اخذ شده از مراجع معزز تقلید برای جواز شرعی طرح جامع حق الله

 ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

کلمه عبور خود را فراموش کرده ام

تعداد آنلاین: 20
بازدید امروز: 92
بازدید صفحات امروز: 63
بازدید این ماه: 49707
بازدید کل: 621530

برای مشاوره و عضویت و پشتیبانی با ما تماس بگیرید

09014010057

02136059786

ارتباط پیامکی با ما

300074918


 کلیه حقوق این پرتال متعلق به طرح جهانی حقالله می باشد

Copyright © 2013-2015  Haghollah.iR       طراحی و اجرا : ایده سازان جاوید مهدا